אודות בית הספר

בית הספר לקרקס "דורטו"  נוסד ביולי 2010 באשדוד, ע"י אומני קרקס מקצועיים בעלי ותק של יותר מ 20 שנה בתחום הקרקס בארץ. מרבית האומנים משמשים גם כמדריכים בבית הספר ומוסמכים לכך ע"י מכון "וינגייט". לבי"ס טכניקת אימונים ייחודית ומיוחדת המאפשרת לימוד יעיל ומהיר יותר.

כל חברי הקבוצה  ספורטאים מקצועיים לשעבר של התעמלות קרקע, התעמלות מכשירים, התעמלות אומנותית ואקרובטיקה, ואומני קרקס שלמדו והופיעו בקבוצות הטובות בארץ.

קרקס הינו התחום הרחב והמגוון ביותר בין כלל ענפי ומקצועות הספורט – תרבות ומשלב בו את מירב התחומים המפורטים מעלה ביניהם אקרובטיקה, ריקוד, משחק תיאטרון ועוד הרבה כישורים ייחודיים לקרקס.

כל מדריכי בית הספר בעלי עשרות שנים של ניסיון בתחומי הקרקס הרבים כגון: אקרובטיקה, אקרובאלנס, אקרובטיקה האווירית, משחק, ליצנות, ג'אגלינג, באלנס, טרמפולינה, להטוטנות ועוד הרבה מקצועות נוספים.

הקבוצה הבוגרת של בית הספר, משתלבת במופעים אמיתיים שמקיים בית הספר במהלך השנה בכל הארץ. לקראת מופעים אלו בונים האומנים קטעי קרקס מקוריים בשילוב מוזיקה, תלבושות מרהיבות ואיפור צבעוני ומופיע בפני הקהל במקומות ציבוריים רבים. בנוסף משתתפים תלמידי בית הספר לקרקס "דורטו" במגוון פסטיבלים ותחרויות קרקס שמתקיימות גם בארץ וגם בחו"ל.

בנוסף תורם הקרקס את חלקו לתחום הציבורי, ומבצע מופעי התרמה בבתי חולים ומרכזים לילדים חולים. בית הספר רואה חשיבות רבה בתרומה מהסוג הזה, ותמיד שמח לחלוק את שמחה וחיוך עם נזקקים לכך.

אנחנו בבית הספר, רואים את תחום הקרקס או בעצם התעסקות בקרקס כשליחות, לכל אחד שנמצא בקרקס יש חלום, והחלום הזה מתגשם פה ועכשיו. אי אפשר לעסוק בקרקס בלי לאהוב אותו... ולפי מה שאנחנו ידועים כולם אוהבים קרקס ולן כל אחד יכול.